Aktualności.

Andrzejki.

            28 listopada bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej. W bajkowej scenerii wróżki snuły wróżby i przepowiednie. Skoczna muzyka sprawiała, że wszyscy tańczyli aż iskry leciały.

            A na koniec podano przepyszny poczęstunek.

Zapraszamy do galerii.


kiermaszbozo


Szkoła do Hymnu.

             Święto Niepodległości w naszej Ojczyźnie obchodzone jest bardzo uroczyście. My również uczciliśmy rocznicę tego niezwykłego wydarzenia przyłączając się do akcji „Szkoła do hymnu”. O 11:11 społeczność szkolna uroczyście odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w asyście biało – czerwonych symboli narodowych.

                                               „Jeszcze Polska nie zginęła,

                                                póki my żyjemy...”

Zapraszamy do galerii.


Szkoła pamięta.

             W celu propagowania patriotyzmu i przynależności narodowej wśród naszych uczniów wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

             W ramach akcji powstała gazetka okolicznościowa prezentowana na korytarzu szkolnym. Nasze przedszkolaki pod opieką pani Marioli i Pani Ani udały się na Matczyński cmentarz, gdzie zapaliły pamiątkowe znicze na żołnierskich grobach.

 Zapraszamy do galerii.


Artystyczna Jesień w Załuczu.

           25 października nasze przedszkolaki oraz klasa IIa i IIIa uczestniczyli w "Artystycznej jesieni" w SOSW w Załuczu. Jako grupa "Kolorowe nutki" zaprezentowali niezwykle kolorową improwizację muzyczno - ruchową "Jesienny taniec". Była moc!

            Dzieciaki miały okazję obejrzeć występy rówieśników z innych szkół i ośrodków oraz wzieły udział w jesiennym konkursie plastycznym. Zobaczcie jak kolorowa i wcale nie smutna, może być jesień :-)

 Zapraszamy do galerii.


konkursfotograficzny


Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.

          13 października w naszej szkole obchodzono uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości zaingurowała msza święta sprawowana w intecji społeczności szkolnej.

          Po mszy świętej odśpiewaliśmy Hymn szkoły, a potem głos zabrała Dyrektor szkoły - Pani Renata Rejnowska. Podkreśliła jak ważny jest zawód nauczyciela. W stronę pracowników szkoły popłyneły także najserdeczniejsze życzenia. Pani Dyrektor wręczyła również nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.

            Kolejnym punktem imprezy było pasowanie na ucznia. Kandydaci z uśmiechem przełknęli zarówno miksturę, jak i tabletkę rozumu :-) oraz wykonali wszystkie zadania. W nagrodę Pani Dyrektor uroczyście pasowała ich na uczniów. Gościliśmy również w naszych progach zespół śpiewaczy "Krajka" z Niedrzwicy Kościelnej, który zaprezentował nam ludowe przyśpiewki.

           A na koniec pracownicy naszej szkoły wystąpili we własnej wersji "Czerwonego Kapturka". Śmiechu było co niemiara. Po zakończeniu oficjalnej częsci wszyscy spotkaliśmy się na słodkim poczęstunku.

 Zapraszamy do galerii.


Wycieczka do Smart Kids Store.

           12 października wyruszyliśmy na podbój Stolicy. Pierwszym punktem programu było Centrum Mądrej Zabawy - Smart Kids Store. Oj, co tam się działo! Nasi uczniowie uczyli się robić w sklepie zakupy, poznali drogę, jaką odbywa paczka od nadawcy do odbiorcy, a także owoce z sadu do sklepu.. Mieli okazję uczestniczyć w wielu zabawach sportowych i sensorycznych oraz tworzyć rzeczywistość w kosmosie. Na warsztatach kulinarnych skomponowali pizzę, którą następnie z przyjemnością zjedli :-) Było tak fajnie, że niektórych uczniów długo trzeba było namawiać do wyjścia.

           Podczas spaceru po Warszawie uczniowie byli niezwykle zafascynowani niezwykłą architekturą, ale także mnogością ludzi i pojazdów. A na koniec przepyszna wizyta w McDonald`s. Wracaliśmy najedzeni i pełni wrażeń !

 Zapraszamy do galerii.


       ministerstwoPolskiLad poznajPolske

Wycieczka do Muzeum w Kozłówce.

          27 września w ramach programu "Poznaj Polskę" odwiedziliśmy Park Dźwięków w Dąbrówce oraz Muzeum w Kozłówce. Uczniowie poznawali różne instrumenty muzyczne i z zaangażowaniem na nich grali. Dowiedzieli się jakie zwyczaje mają ptaki żyjące w Polsce i jakie wydają odgłosy. W Muzeum w Kozłówce zachwycali się wspaniałym wystrojem pałacowych wnętrz i powozowni. Zwiedziliśmy rónież wystawy socrealizmu i "Rodzinny Album" oraz Kaplicę pałacową. A potem relaksowali się w pięknym parku.

          To był wspaniały, pełen wrażeń czas!!!

Zapraszamy do galerii.


Narodowe Czytanie.

           20 września, w przepięknej scenerii zabytkowego parku i dworku odbyło się w naszej szkole Czytanie Narodowe, które w tym roku odbywało się wokół powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Wspaniała sceneria, epokowe stroje i nastrojowa muzyka stworzyły niezwykła atmosferę tego jesiennego przedpołudnia. Przez chwilę wszyscy znaleźliśmy się nad Niemnem, gdzie szumią zbożą i śpiew się zewsząd rozlega...

Zapraszamy do galerii.


Dzień Kropki.

          19 września wszyscy byliśmy ... w kropki. Obchodziliśmy bowiem Dzień Kropki w naszej szkole. Na wstępie z zainteresowaniem obejrzeliśmy w teatrzyku kashmibai opowieść pt. "Kropka", a potem dzieciaki z radością brały udział w konkursach i zabawach. "Kropkowa" fotobudka utrwaliła szerokie uśmiechy uczestników imprezy. A na koniec wszyscy uczniowie otrzymali okazałe medale.

Zapraszamy do galerii.


Lato, lato, lato czeka…

No i się doczekało :-)

           Dziś rozpoczynają się wakacje – dla wszystkich w pełni zasłużone. Dla naszej społeczności szkolnej to także czas spotkań, podziękowań, ale i pożegnań. Mu dziś żegnaliśmy uczniów – Mikołaja, Łukasza, Malwinę i Mateusza, którzy zakończyli edukację. Mamy nadzieję, że czas spędzony w murach naszej szkoły będziecie wspominać ze wzruszeniem i z radością.

W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy również Pani Eli Bugale, która odchodzi na wysłużoną emeryturę.

Kochana Pani Elu! Dziękujemy za wspólne lata, za wielkie serce i życzliwość dla wszystkich. Teraz czas na spełnianie marzeń:-) !!!

Kochani – do zobaczenia we wrześniu.

Zapraszamy do galerii.


Dni otwarte w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

           Wczoraj nasi uczniowie odwiedzili Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, gdzie odbywały się dni otwarte. Zobaczyli w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy, obejrzeli sprzęt jakim posługują się kontrterroryści, czy też pracownicy Laboratorium Kryminastycznego. Dowiedzieli się , jakie predyspozycje powinni posiadać mundurowi poszczególnych szczebli.

            Nasza młodzież z dużym zainteresowaniem chłonęła informacje i podziwiała prezentowany sprzęt.

           Czyli wyjazd uważamy za udany.

Zapraszamy do galerii.


Nie tylko Mikołaj przynosi prezenty!

          Dziś do naszej szkoły dostarczono podarumki od Firmy Procter & Gamble Polska Sp. z.o.o. Czegóż tam nie było !!! Układanki, puzzle, piankowe klocki i wiele innych zabawek sprawiły naszym uczniom i wychowankom wielką radość.

          To wspaniale, że nasze dzieciaki mogą liczyć na Ludzi o wielkich sercach!

          W imieniu całej szkolnej społeczności z całego serca dziękujemy!

Zapraszamy do galerii.


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuka".

          W roku szkolnym 2022/2023 uczennice klasy przysposabiającej do pracy w Oddziale Szkoły w Kiełczewicach Maryjskich, wzięły udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuka". W ramach projektu wykonały następujące zadania projektowe:

  1. TWAL- malowanie linią/ myślenie linią.
  2. Ekspresjonizm abstrakcyjny- pouring.
  3. Zakodowany obraz.
  4. Nietypowy pędzel.
  5. Przepis na farbę.

          Nasze uczennice zainspirowane całoroczną zabawą ze sztuką, chciały także stworzyć swoje własne interpretacje dzieł znanych malarek: Fridy Kahlo i Tamary Łempickiej.

Zapraszamy do galerii.


"Jesteśmy razem".         

         W niedzielę, 4 czerwca bawiliśmy się na pikniku rodzinnym organizowanym w naszej szkole pod hasłem "Jesteśmy razem". Uroczystość rozpoczeła wspólna modlitwa na mszy świętej, sprawowanej przez naszego katechetę - ks. Leszka Niedźwiedzia.

           Pani Dyrektor szkoły - Renata Rejnowska powitała wszystkich przybyłych kierując ciepłe słowa do rodzin naszych uczniów. Głos zabrał również prezes Stowarzyszenia "Oligus", Pan Wojciech Drążyk, który nakreślił zebranym cel działalności i osiągnięcia organizacji.

         Następnie prezentacja multimedialna pokazała życie i historię  placówki w pigułce. Część oficjalną zakończył występ pracowników naszej szkoły, którzy zaprezentowali własną interpretację muzyczno - ruchową wiersza "Rzepka". A potem przenieśliśmy się na plac zabaw, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Dzięki uprzejmości wieloletniego przyjaciela szkoły - Pana Romana Madejka wszyscy chętni mieli okazję przejechać się bryczką zaprzęgniętą w piekne rumaki. Było również stoisko, gdzie panie niczym czarodziejki zamieniały dzieci w różne postacie z bajek za pomocą kredek do malowania twarzy. W powietrzu unosiły się wielkie kolorowe bańki mydlane, a na foliowej tablicy za pomocą farbi pędzli dzieciaki namalowały prawdziwe dzieło sztuki. Mama naszej uczennicy, Pani Ania tworzyła z balonów rozmaite cuda.

          To był fantastyczny, pełen wrażeń dzień, a na kiełbaski pieczone na ognisku i bigos smakowały wyśmienicie.

Zapraszamy do galerii.


Dzień Dziecka.

"Kiedy śmieje się dziecko,

śmieje się cały Świat".

        Dziś, w Dniu Dziecka uśmiechy gościły na wszystkich buziach! Wraz z naszymi sąsiadami - Domem Pomocy Społecznej hucznie świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Były konkursy, zabawy i swawole. Wszyscy byli zafascynowani motocyklami grypy motocyklowej "Wydech" z Bełżyc, która zawitała z koszem słodyczy.

        Stowarzyszenie "Oligus" chłodziło nieco rozemocjonowanych imprezowiczów rozdają orzeźwiające lody. Były pyszne :-)

Zapraszamy do galerii.


 

"Iluzja" na "Przystanku Talentowo".

       31 maja, odpowiadając na zaproszenie SOSW w Kęble braliśmy udział w "Przystanku Talentowo"> Impreza odbyła się w Kinie "Cisy" w Nałęczowie. Mieliśmy okazję obejrzeć wiele interesujących popisów aktorskich i wokalnych.

       Grupa "Iluzja" również zaprezentowała się na scenie. Nasi młodzi aktorzy jak zwykle nie zawiedli, a ich występ został doceniony przez publiczność gromkimi brawami.

       Od organizatorów otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę i pudło słodyczy :-)

Zapraszamy do galerii.


Teatrzy Pinokio w naszej szkole.

       W poniedziałek, 22 maja do naszej szkoły zawitał teatr "Pinokio" z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie "Kłamstwa kozy". Za pomocą pięknie wykonanych lalek przedstawili historię, która pokazała, że kłamstwo ma krótkie nogi... losy dziewczynki o imieniu Paulinka bardzo poruszyły naszych dzieciaków, a występ aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy mieli okazję dotknąć lalek i zobaczyć jak są wykonane.

       Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl :-)

Zapraszamy do galerii.


W bibliotece.

      20 maja w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem "W bibliotece" organizowana z okazji Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć bibliotekarzy z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie - Panią Katarzynę Kapek i Pana Piotra Wiechnika oraz Naszą bibliotekarkę - Panią Agnieszkę Piłat.

       Impreza rozpoczeła się od projekcji filmu edukacyjnego pt.:"W bibliotece". Następnie Pani Kasia i Pan Piotr poprzez prezentację multimedialną pokazali nam nowoczesne książki interaktywne oraz 3D.

      Pani Agnieszska poprowadziła quiz podczas którego uczestnicy odgadywali tytuły różnych bajek. Kolejną atrakcją była bajka pt." Trzy świnki" zaprezentowana w konwencji teatrzyku kamishibai, która bardzo zachwyciła nasze dzieciaki. Wszyscy chętnie wykonywali także masażyk relaksacyjny z wykorzystaniem tekstu bajki oraz z zaangażowaniem uczestniczyli w zabawie muzyczno - ruchowej.

      Powstały również piękne prace plastyczne inspirowane obejrzaną bajką. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

      Na koniec podarowaliśmy Państwu bibliotekarzom obrazki wykonane przez uczniów oraz wręczyliśmy zasłużone "Certyfikaty Super Bibliotekarza".

Zapraszamy do galerii.


Święto Polskiej Niezapominajki.

     17 maja uczniowie i nauczyciele tworzący grupę teatralną "Iluzja" uczestniczyli w Święcie Polskiej Niezapominajki organizowanym przez GOKS i R w Niedrzwicy Dużej oraz SOSW w Załuczu.

     Mieliśmy okazję obejrzeć wesołe występy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej z gminy Niedzrzwica Duża. My natomiast zaprezentowaliśmy zebranym spektakl "Stworzenie Świata", który wprost zachwycił oglądających. Były również tańce, do których przygrywał zespół ludowy "Krajka". Zabawa była przednia, a zaserwowany kompocik i ciasteczka przepyszne :-)

P.S. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i słowa uznania. 

Zapraszamy do galerii.


Z wizytą u Andersena.

       Dzisiaj mieliśmy okazję przenieść się w bajkowy świat podczas wizyty w Teatrze im. Andersena w Lublinie. Spektakl pt. "Muminki" co rusz wywoływał uśmiech na twarzach naszych dzieciaków, a oczy błyszczały im z zaciekawieniem.

       Nic dziwnego, przecież nasi uczniowie to bardzo zdolni aktorzy - amatorzy :-)

 Zapraszamy do galerii.


 

      

ROWEROWE ZAWODY NA MISTRZOWSKIM POZIOMIE

         Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Wójt Gminy wysokie Dorota Dobrzyńska oraz Wójt Gminy Zakrzew Teodora Zaręba zapraszają mieszkańców w każdym wieku do startu w rowerowych zawodach z cyklu Mazovia MTB Marathon. Już 21 maja będzie można zakosztować sportowych emocji.

         Majowe zawody to znakomita okazja dla całych rodzin, by spędzić niedzielę w aktywny, pełen emocji sposób. Triumfator Tour de Pologne, kolarski mistrz Polski i jeden z najwybitniejszych polskich szosowców organizuje maraton MTB. Rywalizacja odbędzie się w cyklu Mazovia MTB Marathon, prowadzonym już od 19 lat i cieszącym się dużą popularnością ze względu na przyjacielską atmosferę oraz ciekawie przygotowane trasy.

         Nie inaczej będzie 21 maja: wszyscy mieszkańcy gmin Wysokie i Zakrzew, a także powiatu lubelskiego zostaną ciepło powitani w biurze zawodów i miasteczku rowerowym, zlokalizowanym na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie. Czekać będzie na nich nie tylko inspirująca atmosfera, ale także trzy zróżnicowane trasy do wyboru.

         „Zaplanowałem trzy różne trasy po to, aby każdy mógł zakosztować przyjemności z jazdy po tym przepięknym terenie. Na dystansie Hobby najlepiej poczuje się młodzież, nieco dłuższy i bardziej wymagający dystans Fit jest pomyślany o rowerzystach jeżdżących przede wszystkim rekreacyjnie, a najdłuższy dystans Pro zarezerwowany jest zaprawionych w bojach kolarzy górskich” – wyjaśnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy zawodów.

         Specjalnie na okoliczność majowego maratonu, prowadzona będzie odrębna klasyfikacja mieszkańców gmin Wysokie i Zakrzew. Dzięki temu będzie można przekonać się, kto z nich jest najszybszą zawodniczką i zawodnikiem na poszczególnych dystansach. Organizatorzy Mazovii pamiętali także o tych najmłodszych sportowcach. To dla nich przygotowano darmowe zawody z Rybką MiniMini, postacią spopularyzowaną przez telewizyjne bajki. Na maluchy czekać będzie bezpieczna trasa gwarantująca moc pozytywnych emocji. Do startu trzeba jedynie kasku oraz sprawnego roweru, choćby biegowego czy takiego z dodatkowymi kółkami.

          Partnerami maratonu są: Powiat Lubelski, Gmina Zakrzew oraz Wysokie. Honorowy patronat nad zawodami objął Starosta Lubelski Zdzisław Antoń. Zadanie dofinansowane z budżetu Województwa Lubelskiego.

           Zapisy na zawody już trwają. Swój udział można zgłosić tutaj (https://mazoviamtb.pl/wysokie-2023/). Na stronie dostępne są też wszystkie informacje dotyczące tras i dystansów.

PROGRAM ZAWODÓW WYSOKIE / ZAKRZEW MAZOVIA MTB MARATHON

niedziela 04.06.2022

biuro zawodów: na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie 23-145

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

W trakcie wydarzenia będzie transmitowany na żywo program Wiosna z TVP 3 Lublin


 

Finał XIV Integrcyjnego Konkursu Plastycznego.

         26 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się uroczysty finał XIV Integracyjnego Konkursu Plastycznego. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Roztopimy w sercach sople lodu – czyli jak dobro ze złem walczyło w baśni „Królowa Śniegu”. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Starosta Lubelski – Pan Zdzisław Antoń oraz Burmistrz Bełżyc – Pan Ireneusz Łucka. Był to jednocześnie finał zadania publicznego realizowanego przez Stowarzyszenie „Oligus” działające na rzecz uczniów i wychowanków naszej szkoły. Zadanie to w 80% finansowane było przez Starostwo Powiatowe w Lublinie.

         Było nam bardzo miło gościć przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Lublinie, Urzędu Gminy Bełżycach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, dyrektorów okolicznych szkół, Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej, przedstawicieli placówek kulturalnych, a także laureatów konkursu, rodziców, opiekunów i terapeutów.

         Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości artystycznej, rozbudzanie talentów i zainteresowań, ale przede wszystkim integracja naszych uczniów z rówieśnikami i lokalną społecznością.

Na konkurs napłynęło 128 prac, a jury mało bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców.

A oto nasi laureaci:

Kategoria I – przedszkole:

I miejsce – Hanna Leńczuk, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

II miejsce – Lena Młynarska, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

III miejsce – Przemysław Gawidziel, ZSS przy DPS w Matczynie

Wyróżnienia:

- Natan Koral, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

- Anthony Boryca, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

Kategoria II – klasy I-III:

I miejsce – Aleksandra Bednarczyk, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

II miejsce – Filip Kołacz, SP im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

III miejsce – Zofia Bednarczyk, SP im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie

III miejsce – Antoni Szczotka, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

Wyróżnia:

- Piotr Boruch, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

- Kornelia Plewik, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

- Zuzanna Podlaska, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

- Lena Twardzik, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach

- Maria Winiarska, SP w Babinie

 

Kategoria III – osoby niepełnosprawne:

I miejsce – Julia Waszyńska, SOSW w Bystrzycy

II miejsce – Sebastian Majczak, SOSW w Załuczu

III miejsce – Grzegorz Grajewski, ZSS przy DPS w Matczynie

Wyróżnienia:

- Natalia Capała, ZSS przy DPS w Matczynie oddział Kiełczewicach Maryjskich

- Patryk Łoś, SOSW w Załuczu

- Żaneta Pyska, mieszkanka DPS w Matczynie

- Dawid Tarczyński, ZSS przy DPS w Matczynie

- Ksawery Turski, ZSS przy DPS w Matczynie

- Paweł Rumiński, ZSS przy DPS w Matczynie

- Aneta Szabelska, Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Bełżycach.

         Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali i wystawili dla gości przedstawienie o tym, jak to dobro ze złem walczyło w baśni „Królowa Śniegu". Całość uwieńczył pyszny tort!

Za rok kolejna edycja konkursu. Mamy nadzieje, że również licznie odpowiecie na nasz odzew :-)


Badanie dotyczące zainteresowania turystyką w Powiecie Lubelskim.

Link do ankiety:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=GMzAaEcK0EinDiPZ29jxzA7ekyfgBsFDgD2-HfLvzwtUMTEzTkxDQVg3NzZOOUFBQUhFTTgzTDVKNS4u


Dzień Ziemi.

        21 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi i Dzień Zdrowia. W promieniach słońca umacnialiśmy w naszych uczniach i wychowankach świadomość ekologiczną. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów wykazali się dużą wiedzą o tym, jak dbać o naszą planetę Ziemię.

        Było wesoło, wiosennie i radośnie!


Laureaci konkursu "Wielkanoc 2023" !

        Z przyjemnością przedstawiamy laureatów szkolnego konkursu plastycznego „Wielkanoc 2023”.

Kategoria 1 – szkoła podstawowa:

Nagrody: Izabela Panasiuk, Nikola Krzyżanek, Oleksandr Khomenko

Wyróżnienia: Natalia Czyżowska-Ławnicka, Justyna Jędrasik, Sebastian Dobrowolski

Kategoria 2 – szkoła ponadpodstawowa:

Nagrody: Malwina Jagitka, Mikołaj Lalak, Łukasz Wasiluk

Wyróżnienia: Mateusz Krupka, Kacper Pałka, Bartłomiej Bulzak

Kategoria 3 – zespoły rewalidacyjno-wychowawcze, przedszkole, wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka:

Nagrody: Przemysław Gawidziel, Lidia Słotwińska, Kacper Pioś

Wyróżnienia: Dominika Duda, Maciej Tudruj, Natalia Capała.


Spotkanie wielkanocne w naszej szkole.         

        Wielki Tydzień to czas nadziei. Oczekujemy bowiem na Zmartwychwstanie Chrystusa, a na świecie wiosna powoli budzi się do życia.Dzisiaj, jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi nasza szkolna społeczność spotkała się na wspólnym, świątecznym śniadaniu. Uroczystość rozpoczęła msza święta, po której nasz ksiądz Leszek pobłogosławił zgromadzone na stole pokarmy.
        Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród laureatom dwóch konkursów plastycznych: „Wielkanoc 2023” oraz „Stroik wielkanocny”. Cała uroczystość okraszona była mnóstwem uśmiechów i świątecznych życzeń.

Zapraszamy do galerii.

 

Tekst: Katarzyna Orzeł - nauczyciel ZSS w Matczynie.


Finał konkursu na stroik wielkanocny.

          Milo nam poinformować, że konkurs na stroik wielkanocny został właśnie rozstrzygnięty. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyczuciem estetyki. Jury było bardzo trudno wyłonić zwycięzców.

Czytaj więcej: Aktualności.