Aktualności.
Panorama Powiatu Nr 1/2024 (209)
Wycieczka kolejką wąskotorową.
1 października wyruszyliśmy w podróż kolejką wąskotorową. Po drodze podziwialiśmy malownicze krajobrazy, a potem odpoczywaliśmy na łonie przyrody. Uwieńczeniem wycieczki było ognisko, na którym upiekliśmy pyszne kiełbaski. Jeszcze tylko relaks na placu zabaw i trzeba było wracać do domu.
To był wspaniale spędzony czas.🙂🙂🙂
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
"Iść, ciągle iść w stronę słońca ... " ☀️ Pełni radości i optymizmu zakończyliśmy rok szkolny. Oprócz uśmiechów były również łzy wzruszenia, bowiem nasze mury opuścili Grześ Grajewski, Oliwier Pawlak, Bartek Bulzak, Piotrek Howaniec i Kacper Pałka. Na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Maria Sobich.
Uroczystość uświetnił "Słoneczny" występ naszych uczniów oraz pyszne lody. Życzymy wszystkim wymarzonych wakacji 🙂🙂🙂
Święto Rodziny.
9 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Prze wiele godzin plac zabaw rozbrzmiewał radosnymi głosami uczestników. Wszyscy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Odwiedzili nas strażacy z OSP Matczyn - Wojcieszyn, dzięki którym dzieciaki mogły obejrzeć wóz strażacki, przymierzyć strój i choć przez chwilę poczuć się strażakiem 🙂
Nasz niezastąpiony Pan Roman Madejek woził nas bryczką zaprzężoną w przepiekne rumaki. Na dmuchanym zamku bawili się duzi i mali, a pani animatorka proponowała wciąż nowe zabawy.
W międzyczasie wszyscy zebrani raczyli się pysznym bigosem, kiełbaskami z ogniska, lodami, popkornem i kolorową watą ukrową. Wszystkir te atrakcje były możliwe dzieki naszym kochanym Sponsorom: Panu Romanowi Madejkowi, Firmie CircleK oraz Firmie ARKOM.
Dziękujemy Wam z całego serca ❤️❤️❤️
Święto Polskiej Niezapominajki.
22 maja wzięliśmy udział w Święcie Polskiej Niezapominajki w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali spektakl pt.: " Calineczka nie całkiem mała - czyli "a ja rosnę i rosnę... ".Mieliśmy również okazję obejrzeć występy pozostałych uczestników imprezy. A potem były tańce i słodki poczęstunekBawiliśmy się doskonaleDziękujemy za zaproszenie i cudowną atmosferę
Dzień książki.
15 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień książki. Na początek uczniowie rozwiązywali z powodzeniem krzyżówkę tematyczną i odgadywali zagadki. Następnie obejrzeli film pt.:"Kot - o - ciaki" i pląsali przy dźwiękach piosenki "Twoja ulubiona biblioteka". Był również czas na działania plastyczne, w ramach których uczestnicy wykonali pomysłowe i kolorowe zakładki do książek. A na koniec pozowali do zdjęć w fotobudkach z szerokimi uśmiechami na buźkach.
Pani Agnieszka otrzymała prezent z okazji Dnia Bibliotekarza. Pani Agnieszko - życzymy fascynujących lektur i uśmiechniętych czytelników.
Z wizytą w teatrze.
9 maja odwiedziliśmy Teatr im. Andersena w Lublinie. Oglądaliśmy spektakl pt.: "Pipi Lansztrung". Ta urocza dziewczynka z piegami i rudymi warkoczykami wprowadziła nas w świat fantazji, wolności, pokazała jak łamać stereotypy i bariery. A wszystko to w niezwykłej i kolorowej scenerii. Wizyta w teatrze była jednym założeń zadania publicznego realizowanego przez Stowarzyszenie "Oligus" i współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Lublinie. Wracamy w doskonałych humorach :-)
Światowy Dzień Ziemi.
Udało się! Dzięki pięknej pogodzie społeczność naszej szkoły uczestniczyła we wspólnej zabawie w ramach obchodów ,,Światowego Dnia Ziemi ".Celem spotkania było propagowanie wiedzy i postaw proekologicznych oraz rozwijanie zainteresowania otaczającą przyrodą. Wychowankowie sadzili w donicach rośliny, by zadbać o estetykę placu zabaw dla dzieci. Uczestniczyli w pogadankach doskonalących wiedzę z zakresu ekologii .Dużą radość uczestnikom sprawiło odgadywanie odgłosów natury .…
Finał
XV Konkursu Plastycznego.
Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach miał miejsce finał Integracyjnego Andersenowskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez naszą społeczność szkolną już od 15 lat. Był to konkurs o randze powiatowej pod patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego - Pana Zdzisława Antonia oraz Burmistrza Bełżyc - Pana Ireneusza Łucki. Konkurs i jego finał był wynikiem realizacji zadania publicznego, które to w 80% sfinansował Powiat Lubelski. Pan Burmistrz był natomiast fundatorem trzech pierwszych nagród.
Bardzo nam miło, że tak wielu znakomitych gości przybyło na naszą uroczystość, m.in. Starosta Powiatu Lubelskiego - Pan Zdzisław Antoń, Sekretarz Gminy Bełżyce - Pani Joanna Kaznowska z Pracownikiem Wydziału Oświaty, przedstawiciele Kuratorium Powiatowego w Lublinie, Starostwa Powiatowego w Lublinie, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych Szkół, Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej, Ośrodków Wsparcia i Domów Dziecka. Gościliśmy również naszych przyjaciół i sponsorów, a także laureatów konkursu wraz z opiekunami.
Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: Calineczka nie całkiem mała - czyli "a ja rosnę i rosnę...". I taki był również tytuł przedstawienia, które zaprezentowaliśmy wszystkim zebranym W barwnej scenerii rosła nam Calineczka przez całą zimę, by na wiosnę pokazać się w całej, już nie małej okazałości Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim zebranym dziękujemy za obecność i wszystkie ciepłe słowa skierowane pod naszym adresem.
Wielkanocne spotkanie.
Co roku przed Wielkanocą cała społeczność naszej szkoły spotyka się przy wspólnym stole. Tak było i tym razem. Uroczystość rozpoczeła msza świeta, którą ks. Leszek odprawił w intencji żyjących i zmarłych pracowników i uczniów naszej szkoły.
Po mszy świetej nastąpiło rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego komkursu plastycznego "Wielkanoc 2024". Laureaci otzrymali nagrody, a wszystkie prace mogliśmy podziwiać na wystawie okolicznościowej.
Oto lista laureatów:
Kategoria 1
- Jan Niścior
- Aleksander Witek
- Dominika Duda
Wyróżnienia:
- Szymon Drozd
- Maria Rosiecka
- Bartek Mazurek
Kategoria 2
- Nikola Krzyżanek
- Ksawery Turski
- Paweł Gaj
Wyróżnienia:
- Iza Panasiuk
- Natalia Czyżewska - Ławnicka
- Oleksandr Khomenko
Kategoria 3
- Maja Perkowska
- Piotr Howaniec
- Rafał Błaszczyk
Wyróżnienia:
- Barłomiej Bulzak
- Karolina Capała
- Kacper Pałka
A na zakończenie było coś dla ciała czyli świateczny poczęstunek. Ponieważ każdy przygotował jakąś świąteczną potrawę, stół był zastawiony po brzegi.
I w takim świątecznym nastorju rozeszliśmy się do domów, by oczekiwać Zmartwychwstania Jezusa.
Alleluja !!!
"Idą Święta" - rodzinne warsztaty plastyczne.
11.03.2024r. w naszej szkole odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne pod hasłem "Idą święta", na które licznie przybyli uczniowie wraz z rodzinami i opiekunami. W przyjaznej i miłej atmosferze powstały piękne kompozycje z żywymi kwiatami. A na koniec każdy, kto miał ochotę mógł się znaleźć wewnątrz bańki mydlanej.
Przegląd Kolęd i Pastorałek.
24 stycznia 2024 roku klasa IIa i IIIa brała udział w IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez DPS w MDK w Bełżycach. Uczniowie wykonali kolędę "Lulajże Jezuniu" oraz pastorałkę "Była noc". Był to ich pierwszy tego rodzaju występ na dużej scenie.
Bal karnawałowy.
25 stycznia w naszej szkole aż zaroiło się od niezwykłych postaci. Tego dnia odbył się Bal karnawałowy. Kreatywność uczestników była godna podziwu! Obok stada mruczących, czarnych kotów tańczyli indianie, królewicze i księżniczki. Przybył również Szejk arabski ze swoją żoną i piraci z Karaibów. Mała Wendy budziła respekt, a Fiona powiewała długim warkoczem. Policjanci tańczyli z bandytami obserwując ich bystryn okiem, a Emilka wyjątkowo przytulała zwierzaki. Była i dama w pięknym kapeluszu, Myszka Miki, a nawet sam Napoleon Bonaparte.
Zabawa była Fantastyczna! A jeszcze poczęstunek! Same puszności !!!
Spotkanie opłatkowe.
12 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Przybyli na nie przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublinie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bełżycach, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i placówek opiekuńczych oraz nasi sponsorzy. Nasi goście mieli okazję obejrzeć spektakl jasełkowy przygotowany przez uczniów i pracowników naszej szkoły.
Dziękujemy serdecznie za życzenia i ciepłe słowa pod naszym adresem oraz wszystkie słodkości podarowane dzieciakom. Na koniec wszyscy spotkali się przy wspólnym stole.
Nasze szkolne Jasełka.
Nasze szkolne "Jasełka" i spotkanie opłatkowe co roku wywołuje wiele wzruszeń. Dzisiaj również zebrała się cała społeczność szkolna: uczniowie i wychowankowie, oraz ich rodziny i wszyscy pracownicy naszej placówki, by świętować Narodziny Dzieciny Bożej.
Spotkanie rozpoczęła msza święta w intencji społeczności szkolnej, a potem wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć niepowtarzalną inscenizację o Narodzeniu Pańskim ilustrowaną żywą muzyką i śpiewem. Po tym wzruszającym widowisku nastąpiło wręczenie nagród nlaureatom konkursu pod hasłem "Stroik Bożonarodzeniowy".
Na koniec wszyscy dzielili sie opłatkirm iczęstowali smakołykami, pod którymi aż uginały się stoły.
My również życzymy wszystkim Wesołych Świąt, pełnych miłości i serdeczności.
Konkurs na stroik bożonarodzeniowy rozstrzygnięty!
Uwaga, uwaga! Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy został rozstrzygnięty. Jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców. Oto oni.
Kategoria - zespoły rewalidacyjno - wychowawcze, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, przedszkole:
- Szymon Ptasiński
- Bartek i Przemysław Gawidziel
- Bartłomiej Rój i Malwina Adamczyk
Wyróżnienie - Dominika Duda
Kategoria - mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej oraza uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi:
- Mariusz Czępiński
- Magdalena Wojewoda
- Anna Marendziak
Wyróżnienie - Kazimiera Mazurkiewicz
Kategoria - stroik rodzinny:
1. Nikola Krzyżanek
1. Izabela Panasiuk
2. Alicja Kijak
2. Kacper Pałka
3. Kacper Flis
Kategoria - szkoła podstawowa:
- Oleksandr Khomenko
- Ksawqery Turski
- Kacper Flis
Kategoria - Szkoła Przyspasabiająca do Pracy:
- Maja Perkowska
- Karolina Capała
- Karolina Capała
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gratulujemy kreatywności, bo stroiki były naprawdę piękne!!!
Z wizytą w zaprzyjaźnionej szkole.
Dzisiaj (13 grudnia) uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach integracyjnych w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie. Dziękujemy Pani Dyrektor za serdeczne przyjęcie i pokazanie nam placówki oraz Pani Eli za zaproszenie i organizację wspaniałych zabaw. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość poznania nowych koleżanek i kolegów. Dziękujemy za świąteczne upominki. Wyrażamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.
Wizyta Św. Mikołaja.
Na ten dzień czekali i duzi i mali! Odwiedził nas bowiem długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Wjechał dostojnie na świecących saniach ciągnionych przez strudzonego, ale wesołego renifera. W orszaku Mikołaja kroczył również rozbawiony bałwan, roztropny elf oraz cała masa dużych i małych pomocniczek i pomocników. Z góry spadały płatki śniegu, które bynajmniej nie ostudziły emocji. Było poprostu cudownie!
Ale całe to szczęście i radość nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi Przyjaciele, którzy przygotowali prezenty do mikołajkowego worka. Kochani, co roku jesteście z nami, co roku sprawiacie,że nasze dzieciaki uśmiechają się od ucha do ucha.
Dziękujemy:
- Pani Iwonie Winiarskiej
- Panu Romanowi Madejkowi
- Panu Arkadiuszowi Adamczykowi
- Pani Ani Gubańskiej
- Bankowi Spółdzielczemu w Bychawie
- Pani Ani Porębiak
- Drogerii "Sekret Urody" w Bełżycach
- Panu Grzgorzowi Kamińskiemu
- Jeronimo Martins Polska S.A.
- Polskim Zakładom Zbożowym "Lubella"
- grupie motocyklowej "Wydech"
Kochani Jesteście Wielcy !!!
Andrzejki.
28 listopada bawiliśmy się na zabawie andrzejkowej. W bajkowej scenerii wróżki snuły wróżby i przepowiednie. Skoczna muzyka sprawiała, że wszyscy tańczyli aż iskry leciały.
A na koniec podano przepyszny poczęstunek.
Szkoła do Hymnu.
Święto Niepodległości w naszej Ojczyźnie obchodzone jest bardzo uroczyście. My również uczciliśmy rocznicę tego niezwykłego wydarzenia przyłączając się do akcji „Szkoła do hymnu”. O 11:11 społeczność szkolna uroczyście odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w asyście biało – czerwonych symboli narodowych.
„Jeszcze Polska nie zginęła,
póki my żyjemy...”
Szkoła pamięta.
W celu propagowania patriotyzmu i przynależności narodowej wśród naszych uczniów wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.
W ramach akcji powstała gazetka okolicznościowa prezentowana na korytarzu szkolnym. Nasze przedszkolaki pod opieką pani Marioli i Pani Ani udały się na Matczyński cmentarz, gdzie zapaliły pamiątkowe znicze na żołnierskich grobach.
Artystyczna Jesień w Załuczu.
25 października nasze przedszkolaki oraz klasa IIa i IIIa uczestniczyli w "Artystycznej jesieni" w SOSW w Załuczu. Jako grupa "Kolorowe nutki" zaprezentowali niezwykle kolorową improwizację muzyczno - ruchową "Jesienny taniec". Była moc!
Dzieciaki miały okazję obejrzeć występy rówieśników z innych szkół i ośrodków oraz wzieły udział w jesiennym konkursie plastycznym. Zobaczcie jak kolorowa i wcale nie smutna, może być jesień :-)
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole.
13 października w naszej szkole obchodzono uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości zaingurowała msza święta sprawowana w intecji społeczności szkolnej.
Po mszy świętej odśpiewaliśmy Hymn szkoły, a potem głos zabrała Dyrektor szkoły - Pani Renata Rejnowska. Podkreśliła jak ważny jest zawód nauczyciela. W stronę pracowników szkoły popłyneły także najserdeczniejsze życzenia. Pani Dyrektor wręczyła również nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.
Kolejnym punktem imprezy było pasowanie na ucznia. Kandydaci z uśmiechem przełknęli zarówno miksturę, jak i tabletkę rozumu :-) oraz wykonali wszystkie zadania. W nagrodę Pani Dyrektor uroczyście pasowała ich na uczniów. Gościliśmy również w naszych progach zespół śpiewaczy "Krajka" z Niedrzwicy Dużej, który zaprezentował nam ludowe przyśpiewki.
A na koniec pracownicy naszej szkoły wystąpili we własnej wersji "Czerwonego Kapturka". Śmiechu było co niemiara. Po zakończeniu oficjalnej częsci wszyscy spotkaliśmy się na słodkim poczęstunku.
Wycieczka do Smart Kids Store.
12 października wyruszyliśmy na podbój Stolicy. Pierwszym punktem programu było Centrum Mądrej Zabawy - Smart Kids Store. Oj, co tam się działo! Nasi uczniowie uczyli się robić w sklepie zakupy, poznali drogę, jaką odbywa paczka od nadawcy do odbiorcy, a także owoce z sadu do sklepu.. Mieli okazję uczestniczyć w wielu zabawach sportowych i sensorycznych oraz tworzyć rzeczywistość w kosmosie. Na warsztatach kulinarnych skomponowali pizzę, którą następnie z przyjemnością zjedli :-) Było tak fajnie, że niektórych uczniów długo trzeba było namawiać do wyjścia.
Podczas spaceru po Warszawie uczniowie byli niezwykle zafascynowani niezwykłą architekturą, ale także mnogością ludzi i pojazdów. A na koniec przepyszna wizyta w McDonald`s. Wracaliśmy najedzeni i pełni wrażeń !
Wycieczka do Muzeum w Kozłówce.
27 września w ramach programu "Poznaj Polskę" odwiedziliśmy Park Dźwięków w Dąbrówce oraz Muzeum w Kozłówce. Uczniowie poznawali różne instrumenty muzyczne i z zaangażowaniem na nich grali. Dowiedzieli się jakie zwyczaje mają ptaki żyjące w Polsce i jakie wydają odgłosy. W Muzeum w Kozłówce zachwycali się wspaniałym wystrojem pałacowych wnętrz i powozowni. Zwiedziliśmy rónież wystawy socrealizmu i "Rodzinny Album" oraz Kaplicę pałacową. A potem relaksowali się w pięknym parku.
To był wspaniały, pełen wrażeń czas!!!
Narodowe Czytanie.
20 września, w przepięknej scenerii zabytkowego parku i dworku odbyło się w naszej szkole Czytanie Narodowe, które w tym roku odbywało się wokół powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Wspaniała sceneria, epokowe stroje i nastrojowa muzyka stworzyły niezwykła atmosferę tego jesiennego przedpołudnia. Przez chwilę wszyscy znaleźliśmy się nad Niemnem, gdzie szumią zbożą i śpiew się zewsząd rozlega...
Dzień Kropki.
19 września wszyscy byliśmy ... w kropki. Obchodziliśmy bowiem Dzień Kropki w naszej szkole. Na wstępie z zainteresowaniem obejrzeliśmy w teatrzyku kamishibai opowieść pt. "Kropka", a potem dzieciaki z radością brały udział w konkursach i zabawach. "Kropkowa" fotobudka utrwaliła szerokie uśmiechy uczestników imprezy. A na koniec wszyscy uczniowie otrzymali okazałe medale.
Lato, lato, lato czeka…
No i się doczekało :-)
Dziś rozpoczynają się wakacje – dla wszystkich w pełni zasłużone. Dla naszej społeczności szkolnej to także czas spotkań, podziękowań, ale i pożegnań. Mu dziś żegnaliśmy uczniów – Mikołaja, Łukasza, Malwinę i Mateusza, którzy zakończyli edukację. Mamy nadzieję, że czas spędzony w murach naszej szkoły będziecie wspominać ze wzruszeniem i z radością.
W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy również Pani Eli Bugale, która odchodzi na wysłużoną emeryturę.
Kochana Pani Elu! Dziękujemy za wspólne lata, za wielkie serce i życzliwość dla wszystkich. Teraz czas na spełnianie marzeń:-) !!!
Kochani – do zobaczenia we wrześniu.
Dni otwarte w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Wczoraj nasi uczniowie odwiedzili Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, gdzie odbywały się dni otwarte. Zobaczyli w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy, obejrzeli sprzęt jakim posługują się kontrterroryści, czy też pracownicy Laboratorium Kryminastycznego. Dowiedzieli się , jakie predyspozycje powinni posiadać mundurowi poszczególnych szczebli.
Nasza młodzież z dużym zainteresowaniem chłonęła informacje i podziwiała prezentowany sprzęt.
Czyli wyjazd uważamy za udany.
Nie tylko Mikołaj przynosi prezenty!
Dziś do naszej szkoły dostarczono podarumki od Firmy Procter & Gamble Polska Sp. z.o.o. Czegóż tam nie było !!! Układanki, puzzle, piankowe klocki i wiele innych zabawek sprawiły naszym uczniom i wychowankom wielką radość.
To wspaniale, że nasze dzieciaki mogą liczyć na Ludzi o wielkich sercach!
W imieniu całej szkolnej społeczności z całego serca dziękujemy!
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuka".
W roku szkolnym 2022/2023 uczennice klasy przysposabiającej do pracy w Oddziale Szkoły w Kiełczewicach Maryjskich, wzięły udział w III edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuka". W ramach projektu wykonały następujące zadania projektowe:
- TWAL- malowanie linią/ myślenie linią.
- Ekspresjonizm abstrakcyjny- pouring.
- Zakodowany obraz.
- Nietypowy pędzel.
- Przepis na farbę.
Nasze uczennice zainspirowane całoroczną zabawą ze sztuką, chciały także stworzyć swoje własne interpretacje dzieł znanych malarek: Fridy Kahlo i Tamary Łempickiej.
"Jesteśmy razem".
W niedzielę, 4 czerwca bawiliśmy się na pikniku rodzinnym organizowanym w naszej szkole pod hasłem "Jesteśmy razem". Uroczystość rozpoczeła wspólna modlitwa na mszy świętej, sprawowanej przez naszego katechetę - ks. Leszka Niedźwiedzia.
Pani Dyrektor szkoły - Renata Rejnowska powitała wszystkich przybyłych kierując ciepłe słowa do rodzin naszych uczniów. Głos zabrał również prezes Stowarzyszenia "Oligus", Pan Wojciech Drążyk, który nakreślił zebranym cel działalności i osiągnięcia organizacji.
Następnie prezentacja multimedialna pokazała życie i historię placówki w pigułce. Część oficjalną zakończył występ pracowników naszej szkoły, którzy zaprezentowali własną interpretację muzyczno - ruchową wiersza "Rzepka". A potem przenieśliśmy się na plac zabaw, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Dzięki uprzejmości wieloletniego przyjaciela szkoły - Pana Romana Madejka wszyscy chętni mieli okazję przejechać się bryczką zaprzęgniętą w piekne rumaki. Było również stoisko, gdzie panie niczym czarodziejki zamieniały dzieci w różne postacie z bajek za pomocą kredek do malowania twarzy. W powietrzu unosiły się wielkie kolorowe bańki mydlane, a na foliowej tablicy za pomocą farbi pędzli dzieciaki namalowały prawdziwe dzieło sztuki. Mama naszej uczennicy, Pani Ania tworzyła z balonów rozmaite cuda.
To był fantastyczny, pełen wrażeń dzień, a na kiełbaski pieczone na ognisku i bigos smakowały wyśmienicie.
Dzień Dziecka.
"Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały Świat".
Dziś, w Dniu Dziecka uśmiechy gościły na wszystkich buziach! Wraz z naszymi sąsiadami - Domem Pomocy Społecznej hucznie świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Były konkursy, zabawy i swawole. Wszyscy byli zafascynowani motocyklami grypy motocyklowej "Wydech" z Bełżyc, która zawitała z koszem słodyczy.
Stowarzyszenie "Oligus" chłodziło nieco rozemocjonowanych imprezowiczów rozdają orzeźwiające lody. Były pyszne :-)
"Iluzja" na "Przystanku Talentowo".
31 maja, odpowiadając na zaproszenie SOSW w Kęble braliśmy udział w "Przystanku Talentowo"> Impreza odbyła się w Kinie "Cisy" w Nałęczowie. Mieliśmy okazję obejrzeć wiele interesujących popisów aktorskich i wokalnych.
Grupa "Iluzja" również zaprezentowała się na scenie. Nasi młodzi aktorzy jak zwykle nie zawiedli, a ich występ został doceniony przez publiczność gromkimi brawami.
Od organizatorów otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę i pudło słodyczy :-)
Teatrzy Pinokio w naszej szkole.
W poniedziałek, 22 maja do naszej szkoły zawitał teatr "Pinokio" z Nowego Sącza. Aktorzy zaprezentowali przedstawienie "Kłamstwa kozy". Za pomocą pięknie wykonanych lalek przedstawili historię, która pokazała, że kłamstwo ma krótkie nogi... losy dziewczynki o imieniu Paulinka bardzo poruszyły naszych dzieciaków, a występ aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy mieli okazję dotknąć lalek i zobaczyć jak są wykonane.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl :-)
W bibliotece.
20 maja w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem "W bibliotece" organizowana z okazji Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć bibliotekarzy z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie - Panią Katarzynę Kapek i Pana Piotra Wiechnika oraz Naszą bibliotekarkę - Panią Agnieszkę Piłat.
Impreza rozpoczeła się od projekcji filmu edukacyjnego pt.:"W bibliotece". Następnie Pani Kasia i Pan Piotr poprzez prezentację multimedialną pokazali nam nowoczesne książki interaktywne oraz 3D.
Pani Agnieszska poprowadziła quiz podczas którego uczestnicy odgadywali tytuły różnych bajek. Kolejną atrakcją była bajka pt." Trzy świnki" zaprezentowana w konwencji teatrzyku kamishibai, która bardzo zachwyciła nasze dzieciaki. Wszyscy chętnie wykonywali także masażyk relaksacyjny z wykorzystaniem tekstu bajki oraz z zaangażowaniem uczestniczyli w zabawie muzyczno - ruchowej.
Powstały również piękne prace plastyczne inspirowane obejrzaną bajką. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Na koniec podarowaliśmy Państwu bibliotekarzom obrazki wykonane przez uczniów oraz wręczyliśmy zasłużone "Certyfikaty Super Bibliotekarza".
Święto Polskiej Niezapominajki.
17 maja uczniowie i nauczyciele tworzący grupę teatralną "Iluzja" uczestniczyli w Święcie Polskiej Niezapominajki organizowanym przez GOKS i R w Niedrzwicy Dużej oraz SOSW w Załuczu.
Mieliśmy okazję obejrzeć wesołe występy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej z gminy Niedzrzwica Duża. My natomiast zaprezentowaliśmy zebranym spektakl "Stworzenie Świata", który wprost zachwycił oglądających. Były również tańce, do których przygrywał zespół ludowy "Krajka". Zabawa była przednia, a zaserwowany kompocik i ciasteczka przepyszne :-)
P.S. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i słowa uznania.
Z wizytą u Andersena.
Dzisiaj mieliśmy okazję przenieść się w bajkowy świat podczas wizyty w Teatrze im. Andersena w Lublinie. Spektakl pt. "Muminki" co rusz wywoływał uśmiech na twarzach naszych dzieciaków, a oczy błyszczały im z zaciekawieniem.
Nic dziwnego, przecież nasi uczniowie to bardzo zdolni aktorzy - amatorzy :-)
Finał XIV Integrcyjnego Konkursu Plastycznego.
26 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się uroczysty finał XIV Integracyjnego Konkursu Plastycznego. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Roztopimy w sercach sople lodu – czyli jak dobro ze złem walczyło w baśni „Królowa Śniegu”. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali Starosta Lubelski – Pan Zdzisław Antoń oraz Burmistrz Bełżyc – Pan Ireneusz Łucka. Był to jednocześnie finał zadania publicznego realizowanego przez Stowarzyszenie „Oligus” działające na rzecz uczniów i wychowanków naszej szkoły. Zadanie to w 80% finansowane było przez Starostwo Powiatowe w Lublinie.
Było nam bardzo miło gościć przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Lublinie, Urzędu Gminy Bełżycach, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie, dyrektorów okolicznych szkół, Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej, przedstawicieli placówek kulturalnych, a także laureatów konkursu, rodziców, opiekunów i terapeutów.
Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości artystycznej, rozbudzanie talentów i zainteresowań, ale przede wszystkim integracja naszych uczniów z rówieśnikami i lokalną społecznością.
Na konkurs napłynęło 128 prac, a jury mało bardzo trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców.
A oto nasi laureaci:
Kategoria I – przedszkole:
I miejsce – Hanna Leńczuk, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
II miejsce – Lena Młynarska, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
III miejsce – Przemysław Gawidziel, ZSS przy DPS w Matczynie
Wyróżnienia:
- Natan Koral, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
- Anthony Boryca, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
Kategoria II – klasy I-III:
I miejsce – Aleksandra Bednarczyk, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach
II miejsce – Filip Kołacz, SP im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie
III miejsce – Zofia Bednarczyk, SP im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
III miejsce – Antoni Szczotka, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach
Wyróżnia:
- Piotr Boruch, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach
- Kornelia Plewik, SP nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach
- Zuzanna Podlaska, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
- Lena Twardzik, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach
- Maria Winiarska, SP w Babinie
Kategoria III – osoby niepełnosprawne:
I miejsce – Julia Waszyńska, SOSW w Bystrzycy
II miejsce – Sebastian Majczak, SOSW w Załuczu
III miejsce – Grzegorz Grajewski, ZSS przy DPS w Matczynie
Wyróżnienia:
- Natalia Capała, ZSS przy DPS w Matczynie oddział Kiełczewicach Maryjskich
- Patryk Łoś, SOSW w Załuczu
- Żaneta Pyska, mieszkanka DPS w Matczynie
- Dawid Tarczyński, ZSS przy DPS w Matczynie
- Ksawery Turski, ZSS przy DPS w Matczynie
- Paweł Rumiński, ZSS przy DPS w Matczynie
- Aneta Szabelska, Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Bełżycach.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przygotowali i wystawili dla gości przedstawienie o tym, jak to dobro ze złem walczyło w baśni „Królowa Śniegu". Całość uwieńczył pyszny tort!
Za rok kolejna edycja konkursu. Mamy nadzieje, że również licznie odpowiecie na nasz odzew :-)
Badanie dotyczące zainteresowania turystyką w Powiecie Lubelskim.
Link do ankiety:
Dzień Ziemi.
21 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi i Dzień Zdrowia. W promieniach słońca umacnialiśmy w naszych uczniach i wychowankach świadomość ekologiczną. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów wykazali się dużą wiedzą o tym, jak dbać o naszą planetę Ziemię.
Było wesoło, wiosennie i radośnie!
Laureaci konkursu "Wielkanoc 2023" !
Z przyjemnością przedstawiamy laureatów szkolnego konkursu plastycznego „Wielkanoc 2023”.
Kategoria 1 – szkoła podstawowa:
Nagrody: Izabela Panasiuk, Nikola Krzyżanek, Oleksandr Khomenko
Wyróżnienia: Natalia Czyżowska-Ławnicka, Justyna Jędrasik, Sebastian Dobrowolski
Kategoria 2 – szkoła ponadpodstawowa:
Nagrody: Malwina Jagitka, Mikołaj Lalak, Łukasz Wasiluk
Wyróżnienia: Mateusz Krupka, Kacper Pałka, Bartłomiej Bulzak
Kategoria 3 – zespoły rewalidacyjno-wychowawcze, przedszkole, wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka:
Nagrody: Przemysław Gawidziel, Lidia Słotwińska, Kacper Pioś
Wyróżnienia: Dominika Duda, Maciej Tudruj, Natalia Capała.
Spotkanie wielkanocne w naszej szkole.
Wielki Tydzień to czas nadziei. Oczekujemy bowiem na Zmartwychwstanie Chrystusa, a na świecie wiosna powoli budzi się do życia.Dzisiaj, jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi nasza szkolna społeczność spotkała się na wspólnym, świątecznym śniadaniu. Uroczystość rozpoczęła msza święta, po której nasz ksiądz Leszek pobłogosławił zgromadzone na stole pokarmy.
Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród laureatom dwóch konkursów plastycznych: „Wielkanoc 2023” oraz „Stroik wielkanocny”. Cała uroczystość okraszona była mnóstwem uśmiechów i świątecznych życzeń.
Zapraszamy do galerii.
Tekst: Katarzyna Orzeł - nauczyciel ZSS w Matczynie.
Finał konkursu na stroik wielkanocny.
Milo nam poinformować, że konkurs na stroik wielkanocny został właśnie rozstrzygnięty. Uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością i wyczuciem estetyki. Jury było bardzo trudno wyłonić zwycięzców.